Blog

Znajdziesz tutaj ciekawe tematy dotyczące zdrowego stylu życia. Podzielę się z Tobą przepisami na smaczne i zdrowe dania.

dieta indywidualna zielona góra

Ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch są kluczową formą aktywności fizycznej gwarantującą perfekcyjną figurę zarówno męską jak i żeńską. Pragnę dziś skupić się na płci pięknej 🙂

Dlaczego?

Ponieważ kobieta może wyrządzić sobie dużą krzywdę źle dobranymi ćwiczeniami. Często się zdarza, że kobiety po przebytych ciążach mogą doświadczyć tzw. rozejścia się mięśni brzucha. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie brzucha ulegają osłabieniu.

Czy można samemu to zbadać?

Tak, najlepiej położyć się na plecach na płaskiej powierzchni i lekko unieść klatkę piersiową. Dotykając swojego brzucha po długości można wyczuć szparę, czyli rozejście mięśni.

Co z tym zrobić ?

Niezwłocznie udać się do fizjoterapeuty, który oceni szerokość rozejścia oraz zaleci ćwiczenia pozwalające na wzmocnienie mięśni i znaczne lub całkowite zmniejszenie rozejścia.

Dlatego standardowe ćwiczenia na brzuch mogą w tym wypadku bardzo zaszkodzić, warto więc nawet profilaktycznie udać się do fizjoterapeuty (zwłaszcza po przebytych ciążach)

Kategorie
Scroll to Top