Blog

Znajdziesz tutaj ciekawe tematy dotyczące zdrowego stylu życia. Podzielę się z Tobą przepisami na smaczne i zdrowe dania.

dieta indywidualna zielona góra

Top 5 zdrowej diety, czyli jak zdrowo Żyć?

TOP 5 UDANEJ DIETY 👌

1. Zaakceptuj siebie😍 nie patrz na siebie krytycznie, pokochaj osobę która widzisz w lustrze ❤

2. Stosuj się do jadłospisu i pij odpowiednią ilość wody 💪

3. Relaks, sen, sport, seks- potrzebujesz endorfin i radości życia 😍

4. Waż się raz w tygodniu, częstsze ważenie nie jest konieczne a wręcz może Cię stresować 😥

5. Nic się nie stanie jak zgrzeszysz 😁 każdemu może się zdarzyć chwila słabości- zaznaczam chwila i czasami 😂😂

Dlaczego ważny jest każdy krok i każda cegiełka? Ponieważ to z nich zbudujemy coś dużego. Należy na wstępie zaznaczyć, że zmieniając swoje podejście do codziennego żywienia nie tylko zyskamy świetną figurę, ale przede wszystkim zdrowie. Nie bójcie się pytać i zaufać specjalistom, jesteśmy dla Was, właśnie żeby pokazać błędy, które należy wyeliminować, czasem jest to tylko mały składnik, który psuje nam wszystko.

Osoba Dietetyka po pierwsze w poprawny sposób wyliczy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, zakreśli odpowiedni deficyt kaloryczny ale również zbilansuje odpowiednio posiłki. Czy bilansowanie jest ważne? Jak najbardziej, pozwala dostarczać niezbędnych ilości białek, tłuszczy i węglowodanów a co za tym idzie zapewnia sprawne funkcjonowanie organizmu (działanie hormonów, regenerację) oraz możliwość spalania tłuszczu odłożonego.

W Internecie krąży wiele różnych diet cud, które w szybkim czasie powodują duże straty kilogramów ale niestety również bardzo szybko te kilogramy wracają, bardzo często z koleżankami 😀 Dlaczego tak się dzieje? Diety te są często głodówkowe, nie dostosowane pod względem kalorycznym i po porostu obniżają nam PPM czyli podstawową przemianę materii (która jest niezbędna do podtrzymywania czynności życiowych i poprawnej pracy hormonów) obniżając jej poziom organizm musi wyłączyć niektóre funkcje, najczęściej pracę niektórych hormonów (najczęściej tarczycy) a co za tym idzie możemy nabawić się chorób, których wcześniej nie mieliśmy. Pamiętajcie, nasz organizm jest nastawiony na przeżycie wiec jeśli pojawiają się braki w kaloryczności, gdy już dostarczamy normalną ilość organizm na potęgę będzie odkładał bojąc się następnej głodówki. Nie róbmy sobie tego i do odchudzania podejdźmy racjonalnie. Jest to proces, który w dłuższym czasie przyniesie efekty i będą to efekty długotrwałe.

Woda woda woda. Dlaczego wszyscy o niej mówią? Ponieważ jest niezbędna do życia, nasze ciało w głównej mierze składa się z wody, pozwala ona regulować temperaturę naszego ciała, dzięki niej pozbywamy się zbędnych składników, zapewnia nam zdrowie. Ale dlaczego woda? Ponieważ rewelacyjnie nawadnia a przy tym nie dostarcza kalorii.

Relaks jest koleją cegiełką budującą zdrowie i sukces. Zestresowany organizm ma większe łaknienie na słodkie i podjadanie oraz stres zaburza gospodarkę hormonalną, organizm wkracza na tory ochronne. Znajdźmy sobie odpowiedni sposób relaksu, dla jednych będzie to joga (uwielbiam), dla innych kąpiel, książka, głośna muzyka, przejażdżka samochodem itp. I pamiętajcie rozmawiajcie ze sobą, mężem, żoną, dziećmi. Spędzajcie razem czas to najważniejsze co macie w życiu i przyniesie wam długotrwałe ukojenie.

Co najważniejsze? nie traktuj diety jak katorgę, to ma być zmiana życia a nie wprowadzenie zmian chwilowych, musisz się tego nauczyć jak np nawyku mycia zębów. Wiadomo, że nic się nie stanie jak jednego dnia nie umyjesz ale wiadomo, że lepiej tak zrobić. Tak samo z dietą, lepiej się stosować jej zaleceń ponieważ odstępstawa mogą pojawiać się coraz częściej i popsuć wszystko co do tej pory wypracowaliśmy. Nikt nie zabrania zgrzeszyć, jeden grzech nie zniszczy wszystkiego, tylko naruszy strukturę, którą nadbudujemy na nowo, ale nie dając czasu na nadbudowę robiąc następny grzech sprawiamy, że nasz fundament zaczyna się trząść…

Jaki wniosek? do diety podchodźmy racjonalnie i z głową. Ma to być proces a turbo efekt. Zaufajcie specjalistom a nie turbo spalaczom i osobom, które dają wam całą torbę suplementów. Racjonalna dieta powinna być podstawą ewentualny suplement tylko dopełnieniem. Jeśli zadbasz o zdrowie już dziś będzie to inwestycja na lata, niestety zdrowia się nie kupi a bez niego nic nie będzie cieszyć.

Żyj zdrowo !

Kategorie
Scroll to Top